Selçuk Keser

 

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra İTÜ’de Malzeme ve İmalat Programı’nda yüksek lisans yaptı. Hobi olarak okuduğu AÖF Sosyoloji Bölümünden mezun oldu.


2012’den itibaren 3 yıl İstanbul Bilgi Üni. Makine Müh.’de Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2015 yılında Taksim’de Evden Kaçış oyunu şirketi kurdu ve işletti. Adalardan Kaçış Oyununu yaptı. 2016’da, ATÖLYE İstanbul’un Maker Lab Yöneticiliğini üstlendi. 2016’nın sonlarında disiplinler üstü Öğrenenler Topluluğunu kurdu. Bu projesiyle Çekya’da ESAA programına katıldı, Web Summit’e katılmaya hak kazandı. İTÜ Çekirdek ön kuluçka ve KWORKS ön hızlandırma programına, Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler programlarına seçildi. Türkiye’nin ilk ve tek sanat okulu olan Pera Ortaokulunda sanat ve Maker’ı bir araya getiren teknoloji, yazılım, elektronik, robotik konularında STEM+A destekli eğitimleri verdi. Ferhatpaşa Bilim ve Sanat Merkezinde, İleri Nesil Okullarında Robotik ve Maker eğitimleri verdi. Koç Üniversitesinde gerçekleşen ELC for KIDs ve Lise Yaz Okulu programlarında Robotik, Kodlama, Tasarım Odaklı Düşünme, Yaratıcı Girişimcilik eğitimleri verdi, Kaçış Oyunları, Hazine Avı, Açık ve Kapalı Alan etkinlikleri, takım kurma aktiviteleri gerçekleştirdi. Özyeğin Üniversitesinde Misafir Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır.


İş ve eğitimden arta kalan zamanlarda müzik ile uğraşıp Ruhi Su Dostlar Korosunda basist korist olarak yer aldı. Koç Fest Super Voley ve İTÜvision şarkı yarışmalarında ödül almış olup bir yandan da Öğrenenler eğitim modeline katkı sağlaması adına oyunlaştırma ve drama konularında uzmanlaşmak için uygulamalı tiyatro eğitimi almıştır.

Selcuk.png

 

Selçuk Keser işlevselcidir. Şüphecidir. Kesin konuşmayı tercih etmez. Biliyorum demez, öğreniyorum der. Hiçbir konuda taraf tutmaz. Liyakatlidir, dil, din, ırk, cinsiyet gibi ayrımlar yapmaz. Ünvanlara karşıdır; hocam, bey, abi...vb ünvanları kullanmayı ve kendisine karşı kullanılmasını sevmez. Öğrenmeyi, öğretmeyi, üretmeyi sever. Bedavaya karşıdır, karşılıklı emek takası, bilgi takası gibi kavramları içerisinde barındıran Paylaşım Ekonomisini savunur. Haftada 2 gün çalışıp 5 gün öğrenir. Uyuduğu alandan 30 dakikadan fazla uzakta sürekli olan işleri almaz. Ketojenik, Paleotik ve Aralıklı Oruç kavramlarının kesişim kümesi şeklinde bir beslenme modeli vardır. Günde 10 bin adım atar. Onun için ne altın ne de elmas, en kıymetli şey zamandır. Duygusuz gibi görünür ama aslında her şeyin mantıklı bir açıklaması vardır. En büyük korkusu bir zaman dedesi ve nenesi gibi Alzheimer olmak olduğu için attığı her adımı bir mantığa bağlar. Unutkan olduğu için yalan söylemez. En nefret ettiği şeylerden biri "beni tanıdın mı?" sorusudur. Her yerden ulaşılabilir.

Selçuk Keser

KURUCU

+90 (506) 311 91 08    bilgi@ogrenenler.com

  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah Heyecan Simge
  • Siyah YouTube Simgesi