Öğrenenler'in verdiği hizmetler

"Param yok", "hiçbir yeteneğim, becerim yok" demeyin. Bu eğitimin sonunda kitlesel fonlama ile başlangıç sermayenizi kazanabilecek yetkinliklere ulaşacaksınız.

Dünyanın neresinde olursanız olun, ekonominin cevheri üretimdir.

Kickstarter gibi dünya çapında kitlesel fonlama sitelerinde ilk 200'e giren ve 100 milyonlarca dolar toplayan projelerin çoğu "kutu oyunu" dediğimiz projelerdir. Diğer projelerden de örnek verecek olursak; en basitinden stres azalttığı iddia edilen ve başka da hiçbir işe yaramayan Fidget Cube projesi 2016 yılında "15.000" doları hedefleyip "6.465.690" dolar topladı.

Öğrenenler eğitim sistemi gibi insanları değiştirmeyle ilgilenmez, biz öğrenme sistemini değiştiririz. Yani öğrenilmesi en zor konuları bile kendi öğrenme hızında öğrenebilmeniz için basite indirgeriz. Bu "mikro becerileri" de müfredat halinde her öğrenenimizin dünyanın herhangi bir yerinde hayatta kalabilmesi için 3 modele dönüştürdük.

1. Bootcamp Programı ile kitlesel fonlama sitelerine ürün koyup başlangıç sermayeni alabilmek için gerekli asgari 21. yüzyıl becerilerini edin

2. Girişimcilik Programı ile kendini keşfet ve girişimini hayata geçir

3. Siteni Kur Hizmeti ile ürünlerini müşteriye ulaştır ve kazanmaya başla

1. Bootcamp Programı

 

Bu program lise ve üstü seviyedeki öğrenenlerimiz için kurgulanmış olup 3 seviyede verilmekte ama 1 yıl süren model tavsiye edilmektedir.

Atölye: yaklaşık 3 saat süren bir kitlesel fonlama bilgilendirme ve deneyimlendirme atölyesidir. Katılımcılara kitlesel fonlama hakkında bilgiler verilir ve ekipler halinde verilen projeler ile ilgili bir kitlesel fonlama çalışması hazırlamaları beklenir. Gerçek olmayan paralar eşit olarak dağıtılır ve projeler fonlanır. Eğlenerek kavram deneyim edilmiş olur.

Eğitim: 12 saat süren ve kitlesel fonlama üzerinden 3.000 doları hedefleyip 72311 dolar toplayabilmiş Switch Bot projesinin bir muadili yapılır. Projeyi hayata geçirebilmek için gerekli olan tüm atölyeler 45'er dakikalık dilimlerde yaparak gösterilir.


45 dk | Tasarım Odaklı Düşünme 101

Öncelikle üşengeç insanları "persona" seçip, problemlerinden yola çıkarak bu projeye gelme aşamasını anlatıyoruz.
 

45 dk | App Inventor 101
Cep telefonu uygulaması yaparak uzaktaki bir bluetooth modüle bilgi göndermeyi çözüyoruz.

45 dk | Arduino 101
Arduino, Bluetooth ve Servo Motordan oluşan bir devre kurup uygulamadan gelen açı verilerini servo motora dönme olacak yazılımı ve donanımı üretiyoruz.


45 dk | 3 Boyutlu Yazıcılara Yönelik 3B Tasarım 101
Sonra bu prototipi en küçük boyuta getirip bir "case" yani kap tasarlıyoruz.

45 dk | 3 Boyutlu Yazıcılar 101
3 boyutlu tasarımımızı, 3 boyutlu yazıcıdan geometrisine özel baskı alıyoruz. 

45 dk | Maker 101 | Montaj ve Üretim
Sistem amatör kalmasın diye lehimle güçlendirip mekanik dokunuşları yapıyor, güvenliğe uygun hale getirip montajlıyoruz.


45 dk | Kitlesel Fonlama 101
Başlangıç sermayesinin nasıl alınabileceği ile ilgili asgari bilgileri verip ipuçları ile besliyoruz. 

45 dk | Çoklu Ortam 101 | Fotoğraf, Video ve Ses
Kitlesel fonlama sitelerine projemizi koyabilmek için gerekli tüm fotoğraf, video ve ses dosyalarını nasıl kolaylıkla hazırlayabileceğinizi anlatıyoruz.

 

45 dk | Simülasyon

Son halini katılımcılara gösterdikten sonra ekiplere bölerek gerçek olmayan paralarla kitlesel fonlama oyunu oynuyoruz.

Ders: Daha önce hiç bir eğitime katılıp o kadar şey öğrendikten sonra üstüne bir de para kazandınız mı?

1 yıl süren bu programın ilk 50 saati yetenek ve beceri edinmek, geri kalan 50 saati ise bu becerileri kullanarak başlangıç sermayesi kazanmaya yönelik fikirleri üretmek. 

Dakikası 1 TL üzerinden hesaplandığında 6000 TL bedele katıldığınız bu programın bitirme projesi 12000 TL'yi kitlesel fonlamadan kazanabilmeyi öğrenmek. Böylelikle hem eğitimin bedelini hem de başlangıç sermayenizi bu programdan çıkarabilirsiniz.

Kişisel gelişimden girişimciliğe, teknolojiden tasarıma, yazılımdan üretime tüm asgari becerileri edinecek ve ilk fonunuzu toplamaya çalışacaksınız. 

Unutmayın ki bu kültürün yaygınlaştığı, Kickstarter gibi platformlara uygun bir ürün koyabilirseniz dolar cinsinden milyonlarca gelir elde edebilme imkanına da erişebileceksiniz.

2. Girişimcilik Programı

 

 

Bu program lise ve üstü seviyedeki öğrenenlerimiz için kurgulanmış olup çoğunlukla kendi işini kurmak isteyen beyaz yaka personeller tarafından tercih edilmektedir.

Her insanın adı bir markası, yüzü logosu ve arkadaş çevresi de müşterisi gibi olduğundan kendisini geliştirmek için eğitime katılan ya da çalıştığı şirkette verdiği hizmetin kıymetini artırmak, şirket içi girişimler oluşturmak isteyenler tarafından da tercih edilmektedir.

İlginç bir şekilde bu eğitimi 4 defa alan öğrenenlerimiz bile bulunmaktadır. Çünkü kendisini sürekli güncelleyen bir müfredata sahiptir. 

Patron altı çalışmaya göre kurgulanmış mühendislik fakültelerinden mezun bir sürü mühendis kendi ürünlerini dünyaya ihraç ediyor olabilirdi.


Dünyadaki bütün çocuklara ulaşabilecek bir öğretmen belki de şu an bir okulda nöbetçi görevinde, ay sonunu nasıl getirebileceğini düşünüyor.
 

Belki bir öğrenci okurken tüm okul masraflarını karşılayabilecek bir girişimin kurucusu olacak.


Dakikası birkaç kuruşa çalıştığınız, her gün sabahın köründe uyanıp yüzlerce insanla toplu taşımalarda hayatta kalmaya çalışmak, sırf maaşı düzgün yatıyor ve birkaç yan hak var diye sağlığınızdan ve ömrünüzden vermeyi görmezden gelmek ne kadar doğru?

Her işin zorlukları vardır. Ama sevdiğiniz işi yaparak çalıştığınızı hiç hissetmeyecek ve gece 4'te bile sizi heyecanlandıran fikriniz için çabalayacaksınız, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir hale getirirseniz de birikimle onlarca yılda yapamayacağınız yatırımı daha kısa sürelerde elde edebileceksiniz. Bunun için bütün hataları deneyimlemenize gerek yok, bu eğitim içerisinde size en az hasarla başarıya ulaşmanın yollarını anlatacağız. 

 

Atölye: yaklaşık 3 saat süren bir bilgilendirme ve deneyimlendirme atölyesidir. Katılımcılara girişimcilik hakkında bilgiler verilir ve bir girişimcinin sahip olması gereken tüm yetenek ve beceriler detaylara inilmeden bahsedilir.

Eğitim: En çok talep gören ve defalarca alınan; 12 saat süren içeriğimizdir. Bu programa katılanlar kendi değerlerinin farkına varır, kendilerini keşfeder, çevresindeki sorunları algılar ve tasarım odaklı düşünme ile yaklaşarak, müşteri segmentini, onlara sunulabilecek çözümü, nasıl paraya dönüştürülebileceğini ve bu girişimi nasıl fonlayabileceğini analiz edebilir ve hayata geçirebilir.

Ders: Öğrenenler özel bir kuluçka merkezi, hızlandırma programı gibi girişiminizi sizi elemelere almadan, hissenizden pay istemeden, ücreti mukabilinde programına dahil eder ve bir yıl boyunca gerekli tüm eğitimleri verir, yeri geldiğinde mentör desteği ve perk (avantaj) listesinde yer alan indirimlerden faydalandırarak girişiminizi hayata geçirmenizi kolaylaştırıp çevrenizde görebileceğiniz fırsatları size sunar, demo günleri, pitch sunumları, yatırımcı görüşmeleri yaptırarak sizi bu ekosisteme hazırlar.

Program tahmini 1 yıl sürer, girişimcilerin ilgisine göre yeni dönem için fırsatlar uygulanabilir, ortaklıklar teklif edilebilir ya da yatırım bulunabilir.

3. Site Yapım Hizmeti

 

 

Basit bir internet sitesi yapmaktan çok ötedir. 

Öğrenenlerimizin önemsediği ölçüde kendilerini hizmet verilmektedir.

1. Hızlı Site: "Çok hızlı bir mikro site ihtiyacımız var" istekleri için şablon yapılır, ilgili barındırma (hosting), alan adı (domain) ve Ascend (ek özellikler) paket olarak alınır, içerikler girilir ve teslim edilir. Bu tür site yaptıran kullanıcılar çoğunlukla siteye bir daha dokunmamaktadır, yasal zorunluluk ile ihtiyaç duyan öğrenenlerimiz bu hizmeti tercih edebilirler.

2. Bir site istiyorum ama: "Bir site ihtiyacım var ama şu da olsun" çoğunlukla şablonlarda hazır bulunmayan, bir, iki eklenti ve uğraş gerektiren hızlı ama biraz daha gelişmiş site isteyenler için tercih edilmelidir.

 3. Profesyonel hizmet: eTicaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, etkinlikler, müşteri yönetimi, mailing (ePosta pazarlama) ki her ay binlerce liralık ödemeler yapanlar ayda bir milyon mail atabilme özelliği için bile bu tercihi yapabiliyorlar, uygulama ile takip, müşterilerin hangi sayfada olduklarını öğrenme, form gönderenlere, alışverişten vazgeçenlere otomasyon ile dönüş yapma, marka, logo...vb diğer çalışmaların da olduğu kapsamlı bir site istiyorsanız isteklerinizin sayısına paralel bir şekilde ödeme yapabileceğiniz bu gelişmiş seçeneği tercih edebilirler. Bu hizmeti alanlara site ile ilgili her şeyi öğrettiğimiz için bir temsilcinin site yapım sürecinde yer alması gerekmektedir.

+90 (506) 311 91 08    bilgi@ogrenenler.com

  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah Heyecan Simge
  • Siyah YouTube Simgesi