SIKÇA SORULAN SORULAR

Eğitim

Atölye, Eğitim ve Ders arasındaki farklar nelerdir?


Atölye: 3 saatlik deneyimleme yapabildiğiniz, katıldığınız atölyenin konusunun sizinle alakalı olup olmadığını keşfedebileceğiniz, böylelikle daha fazla öğrenip öğrenmemeniz gerekitğini anlayabileceğiniz tadımlık çalışmalardır.

Eğitim: İlk 3 saati atölye olan. Toplamda 12 saatlik öğrenmeyi öğrenme çalışmasıdır. Eğitimlere katılan kişi, katıldığı eğitimin konusunu kendi başına öğrenebilmek için gerekli asgari becerileri deneyimler.

Ders: Görünmez Okul (invisible school) ve Korsan Üniversite olarak da adlandırdığımız projelerimizin 48 saatlik bir modülünü oluşturur. İlk 3 saati atölye ve ilk 12 saati Eğitim müfredatımızla aynıdır. Kişinin kendi yetenek ve becerilerini kendisi seçebilsin, mesleğini kendisi yaratsın diye açılan bir öğrenme programıdır. Bir konuda uzmanlaşmak isteyen herkesin temel tüm gereksinimleri edinmesini sağlar.

Öğrenenler

Öğrenenler'e nasıl kayıt olabilirim


https://www.ogrenenler.com/kayit adresinden kaydolabilirsin.
Öğrenenler'in mekanı nerede? Konumuna nereden ulaşabilirim?


Yerimiz Beşiktaş'ta.

Adresimiz: Sinanpaşa Mahallesi, Selamlık Caddesi, No:8-10, Ertan Apartmanı, D:1, 34022, Beşiktaş/İstanbul

Konum: bit.ly/ogrenenlerkonum adresine tıklayarak ya da Google Haritalardan "Öğrenenler" olarak aratarak bize ulaşabilirsiniz.
Eğitim, Danışmanlık, Organizasyon bütçelendirmeniz nasıl?


Yapılacak iş için gerekli insan gücü, zaman, yer, kullanılacak ekipmanlar ve benzeri çok sayıda parametre olduğu için aslında sabit bir değeri yok. Fakat ne istediğinizi tam olarak bilgi@ogrenenler.com adresine bildirir ya da +905063119108 nolu telefonunu arayarak bize iletebilirseniz biz de sizin için hizmetin maddi karşılığını talebinize en uygun şekilde çıkarabiliriz.
Yaş sınırınız var mı? Atölyelerinizde yaş sınırı var mı?


Aslında yaş sınırı koymamaya özen gösteriyoruz. Çünkü bazı yetişkin eğitimlerini 10 ve üzeri yaş çocuklar dahi anlayabiliyor. Bu sebeple koymamaya özen gösteriyoruz. Fakat erken yaş gruplarında ya da içeriğinde çocukları rahatsız edebilecek, fiziksel olarak zarar görebileceği bir atölye gerçekleşecek ise velilerin eşliğinde katılma ya da hiç katılamama durumu yaşanabiliyor. Bu sebeple her atölye duyurusunda açıklamaları okumanızı ve size ya da çocuğunuza uygun olan etkinliklere katılmanızı tavsiye ederiz.
Neden öğrenen olmalıyım?


Her disiplinin, yeteneğin ve becerinin uzmanlarını bir araya getirdiğimiz bu topluluğun parçası olabilmek için öğrenen olmalısın. Öğrendiğin ya da öğrenmek istediğin alanların yeteneğine ve becerisine sahip insanlardan kazanabileceğin bir sürü şey var. Paylaşmak bu kültürün temel amacı. Ve diğer topluluklara nazaran burada diğer insanlara kötü davranışlar sergileyenler, dil, cinsiyet ya da ırkçılık gibi kavramlarla ayrımcılık yapanlara yer yok. Dünyayı daha güzel bir yer haline getirebilmek için sana ihtiyacımız var.
Öğrenenler nedir?


Öğrenenler eğitim sistemini değil öğrenme sistemini dönüştürmeye çalışan bir topluluktur.

İnsanları karakter olarak değiştirmeye çalışmaz, kişi kendinden sorumludur.

Liyakata (yetenek ve becerilere) göre şekil