Hizmetler

Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre evinin kirasını ödeyemeyen, karnını doyuramayan insanlara kitap oku demek kadar saçma bir şey yok. Bu sebeple Öğrenenler olarak 5 yıl boyunca uyguladığımız bedava öğrenme sistemini biraz değiştirdik. Balık vermek yerine tutmayı öğretme zamanı.

Bir insanın erken çocukluk döneminde alması gerekenlere biz karışamayız. Sistemimizi uygulaması için insanların temel gereksinimlerinin olduğu; okuma, yazma bilgisi, bilgiyi teyit edebilme, bedenine ve psikolojine sahip çıkabilme, iki ve daha fazla canlı ile bir arada yaşayabilme ve yazılı kanunların olduğu ülkelerde hapse atılmadan özgür kalabilme yetkinliğine sahip olan herkes öğrenen olabilir.

Etik ahlak sahibi olan, liyakatı savunan, dil, din, ırk, cinsiyet, ten rengi...vb ayrımları yapmayan bir insan olmak ve kendini gerçekleştirme yolculuğu için saygılı bir şekilde bu topluluğun faydalı bir parçası olmaya karar verdiyseniz yapmanız gerekenler belli.

Youtube kanalımızda ücretsiz olarak sunduğumuz içerikler ile kendinize para kazandıran beceriler edinin.

Bu edinimleri paraya dönüştürüp yaşamsal ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğiniz düzenli gelire ulaştıktan sonra girişimcilik eğitimimizi alın ve kuluçka programımıza dahil olmak için gerekli adımları atın.

Kendi mesleğinizi tasarladıktan ya da şekillendirdikten sonra kendinizi gerçekleştirme yolculuğunuz için bir websitesi kurup kazancınızı artırın.

Bu süreçte edineceğiniz çevre ile Dunbar sayısında olduğu gibi kendi 150 kişilik (100 - 250 arasında değişkenlik gösterebilir) komünitenizi kurun. Sizin becerilerinize sahip insanların olduğu, imrendiğiniz becerilere sahip olanların da olduğu bir grup olsun. Her komünitede yer alması gereken avukat ve doktor gibi mesleklerden kişileri, insanların kaynaşmasını sağlayan kolaylaştırıcıları, tamamlayıcıları...vb insanları bir araya getirerek asla yalnız yürümeyeceğiniz bir topluluk kurun. 

1. Para kazandıran beceriler