top of page

Bi'Komşu İle Komşularınız Faturalarınızı Ödüyor

Bu defa size bir sosyal sorumluluk projesini tanıtmak istiyorum. Az önce harikulade bir projeye denk geldim ve sizinle paylaşmak istiyorum. Belki etrafınızdaki insanlara paylaşarak, ihtiyaç sahiplerine ya da yardım seven insanlara ulaştırabilirsiniz.


Siteyi ziyaret etmek için; bikomsu.com


Kendi sitesindeki anlatım ile;


Bi'Komşu, aylık sabit giderlerinin faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahipleriyle, bu ihtiyaçları onlar adına gidermek isteyen yardımseverleri bir araya getiren bir platformdur.


Bi'Komşu kendi adına ödeme kabul etmez, bağış ve yardım toplamaz, komisyon almaz. Dernek ya da vakıf değildir. Bir grup girişimcinin, ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek adına başlattığı gönüllü bir harekettir.


Projenin sahipleri;

Soldan sağa doğru; "Aykut Hocaoğlu", "Berkhan Ağar", "Emrecan Durmaz" ve "Ezgi Ezdar Onur"


Kendilerini "Biz kimiz?" sayfasında aşağıdaki şekilde tanıtıyorlar;


İzmir’de yolları kesişen Girişimcilik ekosisteminde farklı alanlarda çalışmalar yapmakta olan, yaşadığı çevreyi geliştirme gayretiyle toplam +30 yıllık iş tecrübesine sahip 4 arkadaşız. Girişimciyiz, mühendisiz, mentoruz, tasarımcıyız.


Her birimiz farklı hayatlarda, farklı hayallere sahibiz ve bu hayalleri gerçekleştirmek için heyecanla ve tutkuyla çalışıyoruz ama her şeyden önce insanız ve insanlara faydalı olacak işler yapmak istiyoruz.

Ülkemizin ve Dünya’nın daha önce şahit olmadığı ve görüyoruz ki hazır da olmadığı bir boyutta kriz yaşıyoruz. Bu krizden ya dayanışmayla hep birlikte çıkacağız ya da hep beraber büyük kayıplar vereceğiz. Bunun bilinciyle biz de insanların hayatına dokunabilecek, hayatlarına bir nebze olsun can suyu olabilecek bir katkı nasıl sunabiliriz diye düşündük ve Nisan 2020’de Bi'Komşu’yla karşınıza çıktık.

Komşuluk kültürünün unutulmaya yüz tuttuğu bugünlerde, bizler bu duygudan ve bağdan yola çıkarak, ihtiyaç sahibi insanları kendisine mümkün olan en yakın kişilerle buluşturup, ihtiyaçlarının giderilebileceği bir yapı kurmayı hayal ediyoruz. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir”, “Komşum tok ben tok” deyişleri yüzyıllardır bu coğrafyada yankılanır. Biz de hem bu kültürün devamını sağlamak hem de böylesi zor günlerde insanların hayatında ufak da olsa bir mutluluk sebebi olabilmek için bu platformu kurduk.


Biz de elimizden geleni yapalım; maddi olarak bağışta bulunalım ve manevi olarak duyulmasına katkı sağlayalım.

İmkanı olup yardım etmek isteyenler buradan destek olabilir;

https://bikomsu.com/destek-ver/


İmkanı olmayıp yardım almak isteyenler buradan destek talebinde bulunabilirler;

https://bikomsu.com/destek-talep-et/


İyi ki varsınız! Yüreğinize sağlık!


"Not all heroes wear capes" yani; "her kahraman pelerin giymez"
2.198 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
Tüm Yazılar
bottom of page