Öğrenen Çember

Çok değil birkaç yıl sonra dünyada neredeyse bütün meslekler ya bitecek ya da şekil değiştirecek.

 

Çünkü artık şirketler doktorluk gibi diploma zorunluluğu olmayan meslekler dışındaki işlerde çalışanını mesleğine göre değil yapacağı işe göre seçiyor. Bir nevi Meritokrasi.

Bir yazılım dilini bilmesi beklenen kişi işe alınacağı zaman yazılım mühendisine gerek kalmayabiliyor. Benzer şekilde sadece teknik ressam gibi tasarım yapması beklenen bir kişinin Makine Mühendisliğini okumasına gerek kalmıyor.

Öğrenen Çember, tam da bu problemi çözebilmek için var. Bir insanın hayatta kalabilmesi için gerekli olan asgari yetenek ve becerileri edindikten sonra, hangi yetenek ve beceriye sahip olursanız hangi işleri yapabilirsiniz, bunu ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Dünyadaki tüm meslekleri listeledik, her meslek için gerekli yetenek ve becerileri çıkardık ve bunları veri tabanımızda gri alanlarda tuttuk. Siz kendinizi geliştirdikçe ve bize bu bilgileri verdikçe %2,4 teknik resim çizebilirsin, %5,6 girişimci özelliklerine sahipsin gibi çıkarımlarda bulunabileceksiniz.

Hem Korsan Üniversite hem de Görünmez Okul projelerimizde kullandığımız bu sistem size bir sonraki adımda ne öğrenmeniz gerektiğini gösteren bir referans olacak.

Selçuk Keser

KURUCU

+90 (506) 311 91 08    bilgi@ogrenenler.com

  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah Heyecan Simge
  • Siyah YouTube Simgesi