Öğrenenler nedir? Ne değildir?

Öğrenenler.com 30 Haziran 2016 yılında Selçuk Keser tarafından kuruldu. 

Öğrenenler; nepotizme karşı liyakati savunan, etik sahibi, dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı kavramlarından arındırılmış, alanında uzman kişilerin bir araya getirildiği, en yetenekli ve en becerikli insanların disiplinler üstü (tek bir amaç için tüm disiplinlerin bir araya getirilmesi) şeklinde, en zor konuların bile herkesin kendi öğrenme hızında öğrenilebileceği seviyelere indirgeyen, oyunlaştırma tabanlı, paylaşım ekonomisi ve emek takası kavramlarıyla gönüllülük kavramının sürdürülebilir olarak da uygulanabildiği, para kullanmadan da eğitim, hizmet alınabilen öğrenme, öğretme ve üretme topluluğudur. 

Eğitim sistemi insanı değiştirir, Öğrenenler ise öğrenme kaynaklarını basitleştirerek öğrenme sistemini geliştirir. Anlaşılması çok zor olan Yapay Zeka gibi konuları bile evde ailemizin kendi başına anlayabileceği seviyelere indirger.


Gelecekte basma kalıp meslekler kaybolacağı için herkes kendi mesleğini kendi yaratmalıdır. Bu yüzden Korsan Üniversite projemizde 5 temel ders yer alır. Bu derslerin üstüne sahip olunan yetenek ve kazanılan becerilerle herkes kendi mesleğini yaratabilir. Dünyanın 4096 mesleğinin altındaki milyonlarca yetenek ve beceriyi kullanarak insanlara hayallerine ulaşmaları için hedefler koyar ve öğrenilmesi tavsiye edilen beceriler sunulur. 

Her insan bir girişimdir. Öğrenenler sahip oldukları yetenek ve becerileri maddi, manevi kazanca dönüştürebilecek şekilde dış etkenlerden bağımsız pivot edebilir. 

Öğrenenler sıfırdan kurulmuş,
açık kaynağı savunmuş, dünyanın öğrenme sistemini baştan aşağı değiştirebilmek için evrenselleştirilmiş bir model haline getirilmektedir.

Ülkelerin en büyük sıkıntısı olan üretimi desteklemek amacıyla "satın alma, yap" ve "atma, tamir et" felsefesini savunan Maker Hareketi ile paralel bir şekilde ilerlemektedir. Maker (her şeyden bir şey yapan) felsefesinin 4 segmentini Zero to Maker (öğrenenler), Maker to Maker (öğretenler), Maker to Market (üretenler) ve Maker to Advocate (savunanlar) olarak kullanmaktayız. Bu sebeple birbirinden ayrıştırılan akademik ve alaylı öğrenenlerin bir araya getirilmesi için üniversitelerde verilmeyen ama sanayinin ihtiyacı olan konulardan oluşan tamamlayıcı bir model olan Korsan Üniversite projesini hayata geçirmiştir. STEM çeşitlerinden STEMAIE'yi (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik, Sanat, İcat, Girişimcilik) savunur.  

Sahip olduğu en yetenekli ve en becerikli insanlardan oluşan
ile bu insanları gerçekleşmesi imkansız sanılan en zor projeler için bir araya getirir ve çok kısa bir sürede prototipleri teslim eder. 

Öğrenenler 2 gün çalışıp 5 gün öğrenen, uyuduğu lokasyondan 30 dakika uzaklıktaki mesafelerde işini bulabilen, bedavaya karşı ama emek takasını, paylaşım ekonomisini savunan,
biliyorum demeyen, öğreniyorum diyen insanlardan oluşur. 

Öğrenenlerde seviyeler vardır. Bu seviyeler öğretenlerin seviyesini belirlediği için bütçeye, eğitim verilecek kişilere, eğitim verilecek yere göre eğitmenler belirlenmektedir. 

Eğitim listesinde yer alan eğitimleri kendi topluluğundan verir, olmayanlara aracı olur, danışmanlık listesinde yer alan konularda danışmanlık verebilir, diğer konularda uzmanlarla danışanları buluşturur, organizasyon listesindeki etkinlikleri gerçekleştirir, diğer etkinlikleri organize edecek bağlantıları kurar.

Öğrenenler;
3 kurucu, 12 no-Founder, 150 Öğrenenler VIP ekibi ve 2500 aktif, 17 bin toplam Öğrenen ile öğrenmeye, öğretmeye, üretmeye hazırdır. 

Referanslarımızla iletişime geçip bizi sorabilir, Facebook Sayfa, Facebook GrupTwitter, LinkedIn ve kendi platformlarımızdan bizi takip edebilirsiniz. 

Selçuk Keser

KURUCU

+90 (506) 311 91 08    bilgi@ogrenenler.com

  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah Heyecan Simge
  • Siyah YouTube Simgesi