top of page
Image-empty-state.png

0

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Youtuber, Yapay Zeka Uzmanı ve İş Analisti

Sahip Olduğu Beceriler

Mühendis, Youtuber, Video Düzenleme, iMovie, Final Cut Pro, Girişimcilik, Topluluk Yönetimi, Kulüpçülük, Japonca, Elektronik, Verimlilik, Optimizasyon, Agile Scrum, Büyük Veri, Yapay Zeka, Python, SQL, Matlab, TRIZ, Stres Yönetimi, İnovasyon, Scrum, Agile, Algoritmalar, Sosyal medya, Pazarlama, Analitik Beceri, Makine Öğrenmesi, Telekomünikasyon, Strateji, Proje Planlaması, Araştırma, Derin Öğrenme, C, C#, Ofis Programları, HFSS, C++, Takım Çalışması, Zaman Yönetimi, Kişilerarası Beceri, Kültürlerarası İletişim, Liderlik, Karar Verme, İngilizce, Hızlı Okuma, Sosyal İletişim, Çeviklik, Girişimci Örgütler, OpenCV

Biography | Biyografi

2014’de İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ’de Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinde çift anadal programını tamamladı. Bu sırada Tokyo Institute of Technology’de exchange programına katılarak 1 dönemini orada okudu.

İTÜ’de dolu dolu geçen üniversite yıllarında IEEE- Eestec ve İTÜ Girişimcilik Kulüplerinde aktif rol aldı, yönetim kurulunda görev aldı. 2017’de 6 ayını geçirdiği Tokyo Tech’te hem Japonca’sını geliştirdi, hem Organik Elektronik Laboratuvarında araştırma yapma şansı elde etti. Japonya hayatını paylaşmak için bir Cengo adında bir YouTube kanalı açtı :) Kulüplerin sosyal medya içerikleri ve kampüs röportajlarını çekti, çeşitli freelance video montaj-çekim işlerini yaptı.

Vodafone’da Big Data Solutions, Datawarehouse Operations ve Radio Access Network Planning ekiplerinde, ayrıca Türk Telekom Finansman şirketinde IT Departmanında İş Analisti pozisyonlarında tecrübesi bulunmakta.

Endeavor Türkiye Casecampus Girişimcilik Programın’da da yer alan Cengiz, girişimcilik, yapay zeka ve makine öğrenimi, veri bilimi konularının daimi öğrencisi. Interrail yaparak trenle Avrupa’yı gezmekle başladığı seyahat tutkusu karantina günlerinde uzaktan devam etmekte :)

Videography

bottom of page