Evde Kaçış Oyunu

#OyunEveSığar  dedik ve size bu karantina günlerini eğlenerek öğrenebileceğiniz bir oyunlaştırma ile güzelleştirelim istedik.

Escape Game (Kaçış Oyunu) konseptini duymuşsunuzdur; "Evden Kaçış", "Odadan Kaçış" ve "Korku Evi" gibi projeler aslında hepimizin ilgisini çekmiştir. 

Türkiye'nin 4'üncü Kaçış Oyunu evini kurmaya çalışıp 1 aylık tadilattan sonra 117'nci olduğumuzu öğrendiğimizde sevinsek mi üzülsek mi bilemedik. Bir salgın gibi yayılmıştı ama çok sayıda ev olması işletmeler için iyi bir haber değildi.

TrapIstanbulHatiraFotografi.png

"Adalar'dan Kaçış Oyunu" ile Türkiye'nin en büyük kaçış oyunlarından birini gerçekleştirdik. Heybeliada'da 2500'den fazla kişinin ilgi gösterdiği bu etkinlik Öğrenenler projemizin de bağlı olduğu "Yerli Maker" zamanlarımızdan kalma. 

Sonralarda birçok okulda, üniversitede, şirkette, yaz/kış kamplarında, kurumsal organizasyonlarda "Treasure Hunt" yani; açık/kapalı alan "hazine avı", "define avı" ve "Escape Game"; açık/kapalı alan "kaçış oyunu", "kampüsten kaçış", "oryantasyon" etkinlikleri gerçekleştirdik.

En sonunda ilkokul öğrencilerine ve liselilere düzenlenen iki yaz okulu programında, okulun tanıtılması, iyileşme alanları, beslenme alanları, barınma  alanları gibi gerekli alanların tanıtılması ve kodlamadan önce algoritmik düşünme becerisi kazandırmak için öğretici şekilde de kullandık.

KocUniversitesiELCkampiKacisOyunuSeti

 

Şimdi ise Youtube Kanalımızda başlattığımız ve her gün 22.00'da gerçekleşen Canlı Yayın bilgi aktarımlarımızda bu oyunlaştırmayı uygulayacağız. Ödüllü bu etkinliği kaçırmayın.

 

"Evde Kaçış Oyunu"muza Katılmak için ogrenenler.com/escape adresindeki talimatları uygulayın.

ogrenmeyiogrenenler

Selçuk Keser

KURUCU

+90 (506) 311 91 08    bilgi@ogrenenler.com

  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah Heyecan Simge
  • Siyah YouTube Simgesi